سه شنبه 01 خرداد 1397    Web Mail           English 
 

در آستانه دهه مبارک فجر, و در حین ممیزی ادواری سازمان بنادر و دریانوردی
قرارداد همکاری مشترک دو موسسه رده بندی ایرانیان و LR امضاء شد.

در مورخه 1394/11/12 پس از انجام اجرای ممیزی ادواری از موسسه توسط ممیزان سازمان بنادر و دریانوردی، مبادله قراداد همکاری با موسسه رده بندی لویدز انگلستان (Lloyd’s Register of Shipping- LR ) انجام گردید ، قراردادی که از سال گذشته مذاکرات آن با مسئولین دفتر مرکزی و دفتر دبی موسسه رده بندی لویدز در جریان بود که پس از مذاکرات طولانی خوشبختانه نقطه نظرات دو موسسه کاملاً به یکدیگر نزدیک و منجر به تنظیم و مبادله قرارداد گردید.

لازم به ذکر است که مبادله قرارداد همکاری بین دو موسسه با حضور آقای مهندس پیرزاد مدیر دفتر لویدز در ایران و هیات مدیره موسسه و برخی از پیشکسوتان دریایی کشور در ساختمان مرکزی موسسه رده بندی ایرانیان انجام گردید.

حسب مفاد این قراداد دو جانبه با موسسه رده بندی لویدز انگلستان که از پیشتازترین موسسات رده بندی دنیا محسوب می شود، در این مقطع زمانی پس از آغاز برجام و رفع تحریم ها، موسسه رده بندی ایرانیان و لویدز درقالب انجام بازرسی های دو گانه (Dual Class)کشتی های ناوگان ملی ایران را به درخواست و یا تشخیص مالکان و یا مدیریت آنان تحت رده بندی خود در خواهند آورد و اولین اثر مثبت این روش، پذیرش سطح دانش و مهارت بازرسین موسسه رده بندی ایرانیان از سوی این موسسه پیشتاز می باشد.

ذکر نقش موسسه رده بندی ایرانیان در طول دوره تحریم در انجام کلیه امور رده بندی و قانونی ناوگان به ویژه کشتی های متعلق به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ظرف مدت کوتاهی گواه این امر است که موسسه در مسیر تعالی قرار دارد و خوشبختانه کشتی های موصوف با گواهینامه های فنی و ایمنی قانونی و همچنین رده بندی صادره توسط این موسسه به بنادر خارجی که به راحتی تردد نموده اند و حتی یک مورد توقف و یا توقیف کشتی ها توسط هسته های کنترل بندری کشتی های کشورهای صاحب پرچم گزارش نگردیده است، لیکن ضرورت پیمایش مسیر تکامل تا نیل به عضویت در IACS که همچنان از اهداف چشم انداز موسسه بشمار میرود انکار ناپذیر است. از نتایج بارز عقد و عمل به مفاد قرارداد همکاری موسسه رده بندی ایرانیان با موسسه رده بندی لویدز، حصول اطمینان به صنایع دریایی کشور و مالکین ناوگان ملی ایران به ارائه خدمات مطلوب و کاملاً استاندارد در سطح IACS تلقی می شود که می تواند نقطه عطفی را در ارتقاء و پیشبرد اهداف استفاده کنندگان از خدمات این قرارداد نتیجه دهد.

در مراسم امضا این قرارداد جناب آقای صفری مدیر عامل موسسه رده بندی ایرانیان عنوان کرد:
با توجه به اینکه موسسه رده بندی LR یک موسسه رده بندی پیشرو و جزء اولین موسسات رده بندی دنیا به شمار می رود و پس از یک سال مذاکرات انجام شده این تفاهم نامه امضا گردید که نخست منافع این تفاهم نامه به دو طرف قرارداد و منافع اصلی این قرارداد باید به نفع ملت ایران و جوانان این مرز و بو م برسد.
با تشکر از سعه صدر مسئولین موسسه رده بندی ایرانیان و موسسه رده بندی LR که در طول این یک سال با بردباری و تدبیر این مذاکرات را به سرانجام رساندنددر خاتمه باید تقدیر ویژه ای از سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایرانیان کرد که همواره یار و یاور موسسات رده بندی ایرانی بوده و هست .

در ادامه جناب آقای کاپیتان موسوی رئیس هیت مدیره موسسه رده بندی در این راستا سخنانی ایراد فرمودند:
باید توجه داشت که رفع مشکلات سخت افزاری و تامین نیروی متخصص و برگزاری دوره های آموزشی دستاورد این چند ساله موسسه رده بندی ایرانیان بوده و می توانیم بگوییم در تمام جهات هم شانه ی موسسات رده بندی دنیا به فعالیت می پردازیم که این موارد را مدیون سازمان بنادر و دریانوردی و سایر مالکان و صاحبان شناورها و صنایع بویژه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران می باشیم و همکاران سخت کوش موسسه رده بندی ایرانیان جوانانی که با تمام نیروی خود شبانه روز سخت فعالیت کردند تا این موسسه به این جایگاه برسد همکاری بین موسسه رده بندی LR و ICS به آسانی مقدر نمی گشت مگر با پیگیری ها و زحمات تیم مذاکره کننده که امروز شاهد به سرانجام رسیدن این زحمات هستیم .در ادامه افزودند موسسه رده بندی ایرانیان یک موسسه مردم نهاد می باشد که مالک اصلی آن فقط و فقط ملت صبور و غیور ایران است و متعلق به هیچ شخص یا اشخاصی نمی باشد ، این موسسه همواره در راستای شکوفایی ایران عزیز گام های موثری برداشته و به لطف خداوند متعال به زودی شاهد بین المللی شدن خواهیم بود.

نماینده LR مهندس پیرزاد مدیر دفتر لویدز: من به عنوان یک ایرانی بر خود می بالم که یک وزنه ی سنگین در کنار LR به نام موسسه ICS قرار گرفته است ، این شریک جدید یک موسسه ایرانی است .لویدز هرگز موسسه ICS را به چشم یک رقیب ندیده و با اطمینان خاطر به فعالیت خود در کشور ادامه خواهم داد ، حال با وجود موسسه رده بندی ایرانیان انرژی بیشتری برای فعالیت خواهیم داشت ، با امید ارتقاء روز افزون موسسه رده بندی ایرانیان .

همچنین جناب آقای مهندس حسن پور ، ریاست محترم اداره ثبت و بازرسی شناورهای سازمان بنادر و دریانوردی اعلام فرمودند :
آنان می خواستند صنعت دریانوردی این مرز و بوم را فلج کنند ولی با همت موسسات رده بندی داخلی به ویژه موسسه رده بندی ایرانیان این اتفاق نیفتاد جا دارد از زحمات این دوستان تشکر ویژه به عمل آید ، این دستاورد کمی نیست این تجربه به سختی بدست آمده است نباید به راحتی از دست برود . این همبستگی نشانه عزم ملی بوده و باید آن را قدر دانست ، به درستی سازمان بنادر و دریانوردی همواره این زحمات را به خاطر خواهد داشت از این رو مقرر گردید که اگر موسسات خارجی در کشور خواستار فعالیت باشند به شرط همکاری با یک موسسه رده بندی داخلی می توانند فعالیت نمایند .
با توجه به توانمندی هایی که وجود دارد و کسب شده است روزی فرا خواهد رسید که موسسات رده بندی ایرانی عضو آیاکس بشود .

بدیهی است که این قرارداد بایستی به سازمان بنادر و دریانوردی ارسال تا پس از ارزیابی و تایید آن نسبت به صدور مجوز ادامه کار موسسه لویدز با همکاری رده بندی ایرانیان اقدام گردد.

بنا به اظهارات واحد روابط عمومی موسسه رده بندی ایرانیان این قرارداد طی نامه ای به سازمان بنادر و دریانوردی برای تایید ارسال خواهد شد ، همچنین طی بیانیه ای مدیر عامل موسسه رده بندی ایرانیان در زمان جلسه افتتاحیه ممیزی ادواری که بر طبق مقررات جدیدIMO صورت پذیرفت از سازمان بنادر و دریانوردی درخواست کردند تا در صورت صلاحدید بخشنامه ای را صادر فرمایند تا همکاری های موسسات داخلی و موسسات خارجی با تاییدیه سازمان بنادر و دریانوردی باشد . برای تکمیل این چرخه مهم باید کلیه قرارداهای منعقده فی مابین موسسات رده بندی داخلی و خارجی از تمام جهات مورد ارزیابی قرار گیرد تا منافع ملی همواره حفظ گردد .

ایشان اطمینان دادند قرارداد ملی موسسه ICS با موسسه رده بندی LR در جهت منافع ملی بوده است و درخواست نمودند که نحوه اجرای این قرارداد سالانه مورد ممیزی سازمان بنادر و دریانوردی و همینطور مراجع ذیصلاح مستقل قرار گیرد تا انشالله حقی از ملت صبور و غیور ایران ضایع نگردد.



 

مالکان محترم شناورها و صاحبان محترم صنایع دریایی و دریانوردی

مؤسسه رده ‏بندی ایرانیان از سوی شرکت بین‏المللی ممیزی و صدور گواهینامه (DAS Certification) مستقر در انگلستان مورد تأیید قرار گرفت.

شرکت بین ‏المللی ممیزی و صدور گواهینامه (DAS Certification) مستقر در انگلستان طی نامه‏ای رسمی به مؤسسه رده بندی ایرانیان اعلام کرد که این مؤسسه بعنوان یکی از بهترین مشتری‏های DAS براساس ارزیابی شرکت موصوف در سال 2012 انتخاب شده که این انتخاب را براساس ارزیابی ممیزی‏های انجام شده مرهون احساس تعهد بین مدیران ارشد مؤسسه، تأثیرگذاری سیستم مدیریت و توسعه مستمر فرآیندها می‏داند.

شرکت یادشده آرزوی موفقیت هر چه بیشتر جهت دستیابی به اهداف بالاتر را برای مؤسسه رده ‏بندی ایرانیان نموده است.

لازم به یادآوری است مؤسسه رده ‏بندی ایرانیان از ابتدای تأسیس با استقرار سیستم مدیریت کیفیت منطبق با استانداردهای مرسوم مدیریت کیفیت (ISO 9001-2008) و تخصصی مؤسسات رده بندی (IACS:QSCS) سعی در نظام مند و ماندگار کردن، رشد و توسعه صنعت رده‏بندی در کشور داشته است.



 

ارتقاء سقف دامنه فعالیت موسسه رده بندی ایرانیان

در آستانه شروع سال تولید ملی و حمایت از سرمایه و کار ایرانی موسسه رده بندی ایرانیان موفق گردید که پس از طی مراحل لازم مجوز کامل سازمان بنادر و دریانوردی را برای انجام امور بازرسی و رده بندی شناورها با سقف نامحدود تناژ ناخالص (GT) دریافت نماید.

اعضای موسسه رده بندی ایرانیان این موفقیت مهم را مرهون تلاش، درایت و حمایت جامعه دریایی ایران به ویژه سازمان بنادر و دریانوردی، هیأت امناء، هیأت مدیره و پرسنل زحمت کش خود می داند و با سپاس به درگاه خداوند متعال از کلیه عزیزانی که در این راستا حمایت های بی دریغی نموده اند تقدیر، تشکر و قدردانی می نماید.

انشاء ا... موفقیت های بیش از پیش موسسه را با هم جشن بگیریم.


بسمه تعالی
وزارت راه و شهرسازی
سازمان بنادر و دریانوردی

شماره: 4044/ص/91
تاریخ: 17/02/1391
پیوست:

موسسه رده بندی ایرانیان

موضوع : ابلاغ سقف عملکرد نامحدود

پیرو نامه شماره 23848/ص مورخ 17/8/90 معاونت محترم امور دریایی مبنی بر فعالیت آن موسسه بدون سقف عملکرد و بصورت نامحدود پس از انجام ممیزی و رفع نواقص، به آگاهی می رساند با توجه به ممیزی انجام شده و بررسی های بعمل آمده، از تاریخ صدور این نامه آن موسسه مجاز به فعالیت بدون محدودیت در زمینه ارائه خدمات و صدور گواهینامه های فنی و ایمنی کشتی ها می باشد. لازم است کلیه توصیه های ممیزین در کمترین زمان ممکن بکار گرفته شود.

بدیهی است با توجه به نظارت سازمان بر عملکرد آن موسسه، در صورت بروز هرگونه نقصان در عملکرد، مجوز مذکور مورد تجدید نظر قرار خواهد گرفت.

امید است بهره گیری از تخصص و توانمندی های داخلی و در سال حمایت از تولید و کار ایرانی شاهد تلاش همه جانبه آن موسسه به منظور ارتقاء ایمنی و استاندارد باشیم.

    احمد فروغی      

   مدیرکل امور دریایی   



تهران، میدان ونک، بزرگراه شهید حقانی، بعد از چهار راه جهان کودک، انتهای خیابان شهیدی، تلفن: 84931، دورنویس: 88651191
کدپستی: 1518663111، صندوق پستی: 6316-15875 و 6377-15875، پایگاه اطلاع رسانی: www.pmo.ir، پست الکترونیکی: info@pmo.ir

 

آدرسمیدان هفت تیر، خیابان قائم مقام فراهانی، بالاتر از میدان شعاع، کوچه شبنم، پلاک 5 کد پستی: 1589675951
تلفن: 42186000-021 (30خط) نمابر: 88324734-021
پست الكترونيكي: info@ics.org.ir


كليه حقوق محفوظ است
موسسه رده بندی ایرانیان